דלג לתוכן
אתר זה לא תומך בגרסאות ישנות של אינטרנט אקספלורר
מומלץ להשתמש בדפדפן גוגל כרום או פיירפוקס מוזילה
(או באינטרנט אקספלורר / edge עדכני)

שיאצו

מהו טיפול שיאצו ?

שיאצו היא טכניקת עיסוי יפנית, המשתפת חלק מיכולות האבחון שלה עם הרפואה הסינית. השיאצו משתמש באותן הנקודות של הדיקור כנקודות לחיצה (אקופרסורה) בשילוב עם מתיחות עדינות וטכניקות עיסוי, הכוללות לחיצת אצבע או יד לאורך המסלולים האנרגטיים בגופנו (הנקראים "מרידיאנים"). לחיצות אלו מסייעות לגוף לתקן חסרי איזון אנרגטיים, שהינם בעלי השפעה רבה עלינו מבחינה פיזיקלית, רגשית ומנטלית.
השיאצו עובד על שימור מרווח התנועה של המפרקים, והנעת האנרגיה (צ'י) לאורך מסלולי המרידיאנים. הטיפול יעיל מאד במקרים של כאבים אורתופדיים, אך תורם מאד לטיפולים במקרים גניקולוגיים בכך שמניע את האנרגיה של הגוף וגורם לזרימת דם טובה יותר באגן.
השיאצו מרפה מאד את הגוף ומאפשר לרמות הסטרס הגבוהות אשר תקועות בשרירים ובשלד לרדת, והמטופל מרגיש משוחרר וקליל יותר לאחר הטיפול.

שיאצו בתקופת ההריון

טיפולי שיאצו לנשים בהריון הם מהנים, מרגיעים ומעוררים. הטיפולים תומכים בהריונית בכל עת לאורך תקופת ההריון ועוזרים לה להתאים את עצמה לשינויים הפיזיולוגיים והרגשיים שעוברים עליה במהלך תקופה מיוחדת זו. בין הדרכים הרבות בהן תורם עיסוי השיאצו לאשה במהלך ההריון ניתן למנות:

הורדת מתח והשריית רגיעה, העלאת הרמות האנרגטיות בגוף במקרה של עייפות מוגברת,
הקלה על מתח בשרירים שבאזורים המושפעים הכי הרבה מגדילת העובר ובמרכז כובד האשה שמשתנה בהתאם למהלך ההריון. אזורים אלה הם בדרך כלל הגב, הצוואר והאגן.
הגברת זרימת הדם ושיפור תפקוד בלוטות הלימפה לשם הורדת נפיחויות בפלג הגוף התחתון, הקלה על כיווצי שרירים, שיפור הגמישות ויכולת התנועתיות של האשה, והכנת הגוף לקראת לידה על ידי שחרור האגן.

טיפול השיאצו בקליניקה נעשה על מיטת טיפולים כאשר המטופל בלבוש מלא, ואין מעורבות של שמנים.